MUT’lu Çocuklarımız Üretiyor
16 Mart 2017

Kılınç Süt’ün öncülüğünde, Mut Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayı ve desteği ile düzenlenen “Sütle Gelişiyorum, Peynirle Gülümsüyorum” konulu kompozisyon yarışması ödül töreni 21 Nisan 2017 tarihinde Kılınç Süt fabrikasında gerçekleşti.
Ödül törenine Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Emniyet Müdürü Murat Güney, İlçe Tarım Müdürü Levent Abaş, Ortaokul Müdürleri, Türkçe Öğretmenleri, İlçe Kurum temsilcileri ve dereceye giren öğrenci velileri katıldı.
Ödül Töreni teknik gezi ile başlayıp, dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile devam etmiştir. Dereceye giren öğrencilere ve misafirlere teknik gezi sırasında tesisin farklı bölümleri gezdirilerek üretimin nasıl gerçekleştiği gösterildi, hangi ürünlerin üretildiği anlatıldı. Ardından Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan Mustafa Sarı’nın sunduğu ödül törenine geçildi. Açılış konuşmasını yapan Kılınç Süt Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kılınç “23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kapsamında öğrencilere süt ve peynirin önemini benimsetmek ve bilgi düzeyini artırmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere üretim sahasına katılma fırsatı vererek mühendisler ve ustalar eşliğinde bir meslek dalı hakkında bilinç oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca Şirket olarak böyle organizasyonlara daima öncülük yaparak ilçede sosyal projelerin artmasını temenni eden Kılınç bu süreçte destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sundu.”
​Yarışmada birinci olan Cumhuriyet Ortaokul öğrencisi Muhammed Hulusi Ünal ödülünü Mut İlçe Kaymakam Mehmet Ali Akyüz’den aldı.
Yarışmada ikinci olan Şehit Sedat Damburacı Ortaokulu öğrencisi Elif Kuş ödülünü Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin’den aldı.
​Yarışmada üçüncü olan Gazi Ortaokulu öğrencisi Sudenur Özdemir ödülünü Ali Rıza Kılınç’tan aldı.
​Ödül töreni ikramlıkların servis edilmesi ile son buldu.